Sprzątanie - porady

Sprzedawaj zagraniczną chemię!

Chemia zagraniczna - sprzedaż w sklepie

Chemia zagraniczna obecnie zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Początkowo największe uznanie zdobywała chemia z Niemiec, jednak obecnie popularna staje się również chemia z Włoch, Anglii czy Francji. Postanowiliśmy zweryfikować, co kryje się za sporym powodzeniem tych produktów i sprawdzić, czy ich sprzedaż jest opłacalnym pomysłem!

Popularność chemii niemieckiej sięga czasów PRL. Wtedy to produkty pochodzące od naszego zachodniego sąsiada zachwycały swoją jakością oraz różnorodnością. Nasze polskie środki niestety wypadały na ich tle dość blado. Z czasem oferta polskich detergentów zaczęła się zwiększać, jednak wielu konsumentów cały czas niezmiennie darzy zaufaniem produkty pochodzące z zagranicy. Chemia niemiecka jest popularna głównie wśród przedstawicieli starszego pokolenia, którzy pamiętają jeszcze czasy PRL, jednak coraz częściej zdobywa zaufanie również osób znacznie młodszych.

Chemia zagraniczna z Niemiec — skąd jej popularność?

Tym, co stoi za dużą popularnością chemii niemieckiej, jest jej rewelacyjna jakość. Zagraniczne produkty są niezwykle wydajne, wystarczą na dłużej, a dzięki temu w ogólnym rozrachunku wychodzą taniej niż inne produkty, mimo że cena jednego opakowania proszku do prania niemieckiej marki, może wydawać się wyższa. Do produkcji chemii niemieckiej używa się najnowszych technologii w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów. Zagraniczni producenci oferują wiele detergentów o zróżnicowanych zastosowaniach, które służą do likwidowania zanieczyszczeń z różnych typów powierzchni.

Dlaczego tak właściwie niemiecka chemia jest bardziej wydajna niż polska? Okazuje się, że to wszystko za sprawą różnicy w składzie produktów. W tych pochodzących z Niemiec znajduje się zdecydowanie więcej substancji aktywnych, odpowiedzialnych za skuteczne pranie. W polskich produktach zawarto natomiast więcej wypełniaczy. Wspomagają one pranie, jednak nie są za nie bezpośrednio odpowiedzialne.

Sklep stacjonarny

Jak wyposażyć swój sklep w chemię zagraniczną?

Zastanawiasz się, czy sprzedaż chemii zagranicznej będzie dobrą inwestycją? Ponieważ jak wynika z raportu PMR Consulting&Research, ponad 20% Polaków kupuje chemię zagraniczną regularnie lub sporadycznie, jest to duża szansa na rozwój swojego małego biznesu. Coraz więcej sklepów przenosi obecnie swoją działalność do Internetu, dlatego warto zwrócić uwagę na ten sposób sprzedaży. Powstaje jednak pytanie, w jaki sposób wyposażyć swój sklep w zagraniczną chemię tak, by zapewnić swoim klientom produkty najwyższej jakości, które spełnią wszystkie ich oczekiwania. Prawdopodobnie najprostszym sposobem na zagwarantowanie niemieckich środków czystości w swoim sklepie jest wybranie hurtowni chemii niemieckiej. Dzięki osobom, które mają doświadczenie w imporcie produktów z zagranicy, trafisz na środki czystości, które zachwycają swoją jakością i różnorodnością. To z kolei sprawia, że masz zagwarantowany największy wybór produktów.

Hurtownie chemiczne online to najwygodniejszy sposób na zaopatrzenie swojego sklepu w chemię gospodarczą. Chcąc zrobić zakupy w tego typu miejscu, zwróć jednak uwagę na asortyment. Jeśli dana hurtownia oferuje nie tylko środki czystości, ale również np. zagraniczne kosmetyki czy produkty pomocne przy sprzątaniu, prawdopodobnie Twój zakup będzie większy i zniknie konieczność robienia mniejszych zakupów w paru różnych miejscach. Jest to zatem opcja niesamowicie wygodna. Dzięki hurtowniom o bogatym asortymencie produkty, których sprowadzenie wymagało niezwykłego wysiłku, stają się dostępne na wyciągnięcie ręki. Warto wspomnieć również o tym, że w asortymencie hurtowni zazwyczaj znajdują się produkty o potwierdzonej już skuteczności, które zdobyły uznanie na zagranicznych rynkach i ze względu na swoją niezwykłą popularność i wysoką jakość są rozprowadzane na całym świecie.

Nie tylko chemia gospodarcza!

Niektóre hurtownie poza chemią zagraniczną posiadają w swojej ofercie także kosmetyki znanych i cenionych światowych marek. Rynek kosmetyczny zdominowany jest głównie przez kosmetyki, które pochodzą właśnie z Europy Zachodniej. Dzięki nieustannie dopracowywanym składom mamy pewność, że produkty, które kupujemy, gwarantują nam najwyższą jakość oraz skuteczność. W hurtowniach możesz kupić między innymi szampony przeznaczone do różnych rodzajów włosów, a także mydła czy żele pod prysznic. Ze względu na starannie dobraną recepturę produkty te nie przyczyniają się do powstawania podrażnień. W przypadku kosmetyków szczególną uwagę należy zwrócić na chemię włoską, która pachnie niezwykle intensywnie, a ponadto starannie pielęgnuje naszą skórę, sprawiając, że jest ona piękna i nawilżona.

Co ze sklepem?

Ponieważ na rynku wzrasta zainteresowanie chemią zagraniczną, rośnie również konkurencja. Chcąc sprzedawać chemię zagraniczną w swoim sklepie, będziesz musiał liczyć się z koniecznością konkurowania z rozmaitymi podmiotami. Jeżeli zamierzasz sprzedawać chemię zagraniczną w sklepie stacjonarnym, pomyśl o jego odpowiedniej lokalizacji. Niewskazane jest umieszczanie sklepu z chemią zagraniczną w pobliżu hipermarketów. Ponieważ są to obiekty o wielkiej powierzchni, które w swoim asortymencie mają nie tylko produkty chemii gospodarczej, ale również np. odzież czy artykuły spożywcze, bardzo prawdopodobne, że klienci będą woleli zrobić duże zakupy w takim sklepie, zamiast w Twoim wyspecjalizowanym sklepiku. Dobrym pomysłem może okazać się sprzedaż chemii gospodarczej na osiedlu, w którego pobliżu nie ma żadnego hipermarketu. Inna możliwość to także sprzedaż chemii gospodarczej w małym mieście.

Chemia zagraniczna - sprzedaż internetowa

Chemia zagraniczna a sklep internetowy

Nieco inaczej wygląda sytuacja jeśli chcesz sprzedawać zagraniczną chemię w sklepie internetowym. W tym przypadku powinieneś zadbać o jego jak najbardziej przejrzysty wygląd. Jeśli strona internetowa, na której sprzedajesz, będzie zbyt skomplikowana i mało intuicyjna, wysoce prawdopodobne, że klienci zrezygnują z zakupów. Prowadząc sprzedaż internetową, musisz również zadbać o to, by wyróżnić się na tle konkurencji. Jeśli oferuje ona podobny asortyment w podobnych cenach, zaoferuj swoim klientom lepszą obsługę czy ciekawe promocje. Dobrym pomysłem może okazać się również połączenie tych dwóch typów sklepu. Możesz jednocześnie prowadzić sprzedaż w swoim sklepie stacjonarnym i wysyłać produkty kupione za pośrednictwem Internetu.

Prowadząc sklep z chemią gospodarczą, nie powinieneś zapominać również o jego odpowiednim rozreklamowaniu. Jeżeli postawiłeś na sklep internetowy, wystarczy reklama online. W przypadku sklepu stacjonarnego niezbędna może się okazać zarówno reklama online jak i offline. Mimo że coraz więcej klientów robi zakupy w Internecie, spora część nadal zwraca uwagę także na tradycyjne formy reklamy.

Sprzedaż chemii zagranicznej może okazać się bardzo opłacalną inwestycją. Dzięki bogatej ofercie zagranicznych środków przyciągniesz do swojego sklepu nie tylko starszych klientów, którzy chemię zagraniczną kupują nieustannie od kilku lat, ale także tych, którzy dopiero chcą ją przetestować i przekonać się o jej skuteczności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *